Layla Price (Actress) Biography, Age, Height, Family, Wiki & More
Sebastian Wright
Published Apr 20, 2026
Layla Price is an American Actress. She is known for her Beautiful Looks, cute smile, Style, and Amazing Personality. Her skin tone is white. Layla is a very famous Model. Check out Layla Price Biography, Height, Weight, Age, Boyfriend, Family, Wiki, Husband, Affairs, Children, Net Worth, Facts, Parents, Wikipedia, Awards & More. Get in touch with her on Twitter, Instagram & More.
Layla
Actress
BIRTHDAY
30 August 1991
Nationality
American
Ethnicity
Caucasian
Layla Price was born on 30 August 1991 in Baltimore, Maryland, United States. She belongs to the christian religion and her zodiac sign virgo. Layla Price height 5 ft 7 in (170 cm) and weight 59 kg (130 lbs). Her body measurements are 36-27-36 Inches, layla waist size 27 inches, and hip size 36 inches. She has blonde color hair and brown color eyes. Layla father name and mother name not known. Her siblings name not known. Layla Price is not dating anyone and she is unmarried.
Social Profile
Layla Price Biography / Wiki Info
| Full Name | Layla Price |
| Nickname | Layla |
| Profession | Actress |
| Date of Birth | 30 August 1991 |
| Age (as in 2022) | 30 Years |
| Height (approx.) | 170 cm |
| Body Measurements (approx.) | 36-27-36 |
| Zodiac Sign | Virgo |
| Net Worth | $1 Million – $5 Million (approx.) |
| Boyfriend | Single |
| Debut Industry | 2012 |
Body Structure Info
| Height in centimeters | 170 cm |
| Height in meters | 1.70 m |
| Height in feet inche | 5 ft 7 in |
| Weight (approx.) | 59 kg – 130 lbs |
| Eye Colour | Brown |
| Hair Colour | Blonde |
Personal life Info
| Birthplace | Baltimore, Maryland, United States |
| Hometown | Baltimore, Maryland |
| Nationality | American |
| Religion | Christian |
School And Collage Info
| School Name | Not Known |
| University | Not Known |
| Educational Qualifications | Not Known |
Family Info
| Father Name | Not Known |
| Mother Name | Not Known |
| Brother Name | Not Known |
| Sister Name | Not Known |
Marriage, Boyfriend, Children Info
| Marital Status | Unmarried |
| Marriage Date | None |
| Affairs/Boyfriend | Single |
| Husband Name | None |
| Daughter Name | None |
| Son Name | None |
Someting Read More Known Facts Layla
- Does she smoke?: Yes
- Does she drink alcohol?: Yes
- She was nominated in the AVN Award for Fan Award: Most Quirky Actress in 2015.
- She was nominated in the Spank Bank Award for PAWG of the Year in 2016.
- In 2014, she was nominated in the AVN Award for Best New Actress.
- She was nominated in the AVN Awards for Best Supporting Actress in 2017.
- She was nominated in the XRCO Award for Single Performance – Actres in 2016.
You Get More Celebrities Information Stay On Wikistarbio