Lola Foxx (Actress) Biography, Age, Height, Family, Wiki & More
Jackson Reed
Published Apr 20, 2026
Lola Foxx is an American Actress. She is known for her Beautiful Looks, cute smile, Style, and Amazing Personality. Her skin tone is white. Lola is a very famous Model. Check out Lola Foxx Biography, Height, Weight, Age, Boyfriend, Family, Wiki, Husband, Affairs, Children, Net Worth, Facts, Parents, Wikipedia, Awards & More.
Lola
Actress
BIRTHDAY
1 November 1991
Nationality
American
Ethnicity
Caucasian
Lola Foxx was born on 1 November 1991 in Los Angeles, California, United States. Her zodiac sign scorpio. Lola height 5 ft 0 in (152 cm) and weight 50 kg (110 lbs). Her body measurements are 32-24-36 Inches, lola waist size 24 inches, and hip size 36 inches. She has brunette color hair and brown color eyes. Lola father name and mother name not known. Her siblings name not known. Lola Foxx is not dating anyone and she is unmarried.
Lola Foxx Biography / Wiki Info
| Full Name | Lola Foxx |
| Nickname | Lola |
| Profession | Actress |
| Date of Birth | 1 November 1991 |
| Age (as in 2022) | 30 Years |
| Height (approx.) | 152 cm |
| Body Measurements (approx.) | 32-24-36 |
| Zodiac Sign | Scorpio |
| Net Worth | $1M (approx.) |
| Boyfriend | Single |
| Debut Industry | 2011 |
Body Structure Info
| Height in centimeters | 152 cm |
| Height in meters | 1.52 m |
| Height in feet inche | 5 ft 0 in |
| Weight (approx.) | 50 kg – 110 lbs |
| Eye Colour | Brown |
| Hair Colour | Brunette |
Personal life Info
| Birthplace | Los Angeles, California, United States |
| Hometown | Los Angeles, California |
| Nationality | American |
| Religion | Not Known |
School And Collage Info
| School Name | Not Known |
| University | Not Known |
| Educational Qualifications | Not Known |
Family Info
| Father Name | Not Known |
| Mother Name | Not Known |
| Brother Name | Not Known |
| Sister Name | Not Known |
Marriage, Boyfriend, Children Info
| Marital Status | Unmarried |
| Marriage Date | None |
| Affairs/Boyfriend | Single |
| Husband Name | None |
| Daughter Name | None |
| Son Name | None |
Someting Read More Known Facts Lola
- Does she smoke?: Yes
- Does she drink alcohol?: Yes
- She was won in the Spank Bank Technical Award for Favorite Dick Smeller in 2013.
- She was nominated in the AVN Award for Best MHM Threesome Scene in 2014.
- In 2015, she was nominated in the Spank Bank Award for Best Swallower.
- She was nominated in the AVN Awards for Best Upcoming Actress in 2013.
- She was nominated in the XRCO Award for Single Performance – Actres in 2015.
You Get More Celebrities Information Stay On Wikistarbio